Az iskola története
1949-et írtak. A 95/1948-as törvény alapján Párkányban szlovák tannyelvű gimnáziumot létesítettek. Első igazgatója Dr. Imrich Brichta volt. Az iskola 1953-ig létezett önállóan. Mivel egyedi középiskoláról volt szó, beleszólt a város kultúrális életébe is.
1953 – új iskolareform. A 31. törvény – 1953. április 24-én kelt cikkelye alapján megalakulnak a 11 éves középiskolák. A szlovák gimnázium egyesül az alapisola I. és II, tagozatával, megalakul a szlovák tanítási nyelvű középiskola, melynek igazgatója Bitter Károly lett. Mind a szlovák, mind a magyar középiskola jelentős kulturális tényező volt a városka életében.
Az 1961-es év újabb változást hozott. A 186-os törvény 1961. január elsejei cikkelye alapján létrehozták az általános műveltséget nyújtó középiskolákat. Egy határozat alapján városunkban egyesítették a szlovák és a magyar felső tagozatot, és egy igazgatóság alá helyezték. Az első igazgató Jozef Holeček, az érsekújvári gimnázium tanára lett.
1961-től íródik a középiskola krónikája, 1961-től 69-ig mint középiskola, 1969-től mint gimnázium. 1962-ben az iskola igazgatója Péter László lett, 1963-tól az igazgatóhelyettes pedig Zdeno Kačer. Péter László igazgató úr idejében kapott az iskola önálló épületet, melyben a mai napig működik.
1974-ben változás történt az iskola vezetésében, mivel Antal Bélát nevezték ki igazgatónak. Sok változás történt, bővült az iskola, a szertárak berendezése.
Az 1989-es változások nem kerülték el az iskolát sem, 1990 februárjától új vezetése lett az iskolának Szigeti László személyében, helyettese Lengyelfalusy Márta lett.
Az 1993/94-es tanévben megnyílt a nyolcéves gimnázium első évfolyama.
Sok változás érte az iskolaügyet, az iskolákat, sajnos nem mindegyik segítette az iskola előbbrelépését… Mennyi becsületes munka, gondoskodás, útkeresés, siker és kudarc rejlik az oktató-nevelő folyamatban, tanárok és diákok kölcsönös kapcsolatában!
Három módon lehet eljutni a bölcsességhez. Az első a tapasztalatszerzés – ez a legnehezebb. A második az utánzás módja – ez a legkönnyebb. A harmadik a gondolkodás útja – ez a legnemesebb út. (Konfucius)
A harmadik utat válasszuk!